Microsemi Commercial Components 30KPA78CAE3/TR13
30KPA78CAE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA78CAE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 78VWM 129VC P600
Datasheet Download
30KPA78CAE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA78CAE3/TR13
QUANTITY
30KPA78CAE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA78CAE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA78CAE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
Voltage - Breakdown (Min)87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp129V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)234.9A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA78CAE3/TR13
Related Links30KPA78C, 30KPA78CAE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA78CAE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA78CAE3/TR13
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND BLUE 7FT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 24POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 167VC DO214AC datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 20MM datasheet.pdf