Littelfuse 30KPA90CA-HRA
30KPA90CA-HRA picture photo
Mfg. Part Number
30KPA90CA-HRA
Brief Description
TVS DIODE 90VWM 146.4VC AXIAL
Datasheet Download
30KPA90CA-HRA.pdf
Availability of 30KPA90CA-HRA
QUANTITY
30KPA90CA-HRA Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA90CA-HRA
Internal Part NumberEIS-30KPA90CA-HRA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series30KPA-HRA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
Voltage - Breakdown (Min)100.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)207A
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TA)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA90CA-HRA
Related Links30KPA9, 30KPA90CA-HRA Datasheet, Littelfuse Distributor
30KPA90CA-HRA Details Description
Related parts for 30KPA90CA-HRA
PLUG SOLDERLESS .080"DIA BLACK datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO251 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY SINGLE 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 0.3A DL SYNC 8DFN datasheet.pdf
TRANS PNP PREBIAS/PNP 0.23W SC88 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
2MMHM TYPE C 77 POS MALE SEQ datasheet.pdf