TE Connectivity Potter & Brumfield Relays 3100-30J17999AT
3100-30J17999AT picture photo
Mfg. Part Number
3100-30J17999AT
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY CONTACTOR 60A
Datasheet Download
3100-30J17999AT.pdf
Availability of 3100-30J17999AT
QUANTITY
3100-30J17999AT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3100-30J17999AT
Internal Part NumberEIS-3100-30J17999AT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3100-30J17999AT
3100-30J17999AT Details Description
Related parts for 3100-30J17999AT
MOSFET N-CH 500V 47A SUPER247 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB TQFP-64-8 datasheet.pdf
RES 560 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 51MA 65 OHM TH datasheet.pdf