E-T-A 3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
3120-F311-P7T1-W14DR4-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W14DR4-10A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W14DR4-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Actuator TypeRocker
IlluminationRed
Illumination Voltage (Nominal)185V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W14DR4-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W14DR4-10A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W14DR4-10A
TRANS PNP 12V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 10' datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 22 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC POT DGTL 128-TAP 15V 10-UMAX datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 40A datasheet.pdf
ELECTRODE UNDERWATER DUAL 5M datasheet.pdf
CORD PWR MALE-FEMALE SJT .5M datasheet.pdf
SL 5.08HC/24/90G 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf