E-T-A 3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
3120-F311-P7T1-W19FG3-2A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
Brief Description
CIR BRKR THRM 2A
Datasheet Download
3120-F311-P7T1-W19FG3-2A.pdf
Availability of 3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
QUANTITY
3120-F311-P7T1-W19FG3-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
Internal Part NumberEIS-3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
Breaker TypeThermal
Current Rating2A
Voltage Rating - AC240V
Actuator TypeRocker
IlluminationGreen
Illumination Voltage (Nominal)90V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
Related Links3120-F311-P7, 3120-F311-P7T1-W19FG3-2A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F311-P7T1-W19FG3-2A Details Description
Related parts for 3120-F311-P7T1-W19FG3-2A
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 216V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC CTRLR NV W/BATT MOD 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf