E-T-A 3120-F313-P7T1-W04X-16A
3120-F313-P7T1-W04X-16A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F313-P7T1-W04X-16A
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F313-P7T1-W04X-16A.pdf
Availability of 3120-F313-P7T1-W04X-16A
QUANTITY
3120-F313-P7T1-W04X-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F313-P7T1-W04X-16A
Internal Part NumberEIS-3120-F313-P7T1-W04X-16A
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F313-P7T1-W04X-16A
Related Links3120-F313-P, 3120-F313-P7T1-W04X-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F313-P7T1-W04X-16A Details Description
Related parts for 3120-F313-P7T1-W04X-16A
CAP CER 1000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.7V 4CH SPI 14-DIP datasheet.pdf
IC FLASH 256KBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 2A 5V datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 5.1 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 100POS SMD datasheet.pdf
CONN CMC RCPT 53POS 5ROW BROWN datasheet.pdf
CAP ARRAY 0.047UF 10V X5R 0504 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf