E-T-A 3120-F314-P7T1-W01F-16A
3120-F314-P7T1-W01F-16A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F314-P7T1-W01F-16A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F314-P7T1-W01F-16A.pdf
Availability of 3120-F314-P7T1-W01F-16A
QUANTITY
3120-F314-P7T1-W01F-16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F314-P7T1-W01F-16A
Internal Part NumberEIS-3120-F314-P7T1-W01F-16A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating16A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F314-P7T1-W01F-16A
Related Links3120-F314-P, 3120-F314-P7T1-W01F-16A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F314-P7T1-W01F-16A Details Description
Related parts for 3120-F314-P7T1-W01F-16A
SENSOR PROX 5.4MM NPN SHLD 3WIRE datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 10A 24V datasheet.pdf
SURGE PROTECTION 1200VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 11.02"X1.02" datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 7VC X2-DFN1010 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf