E-T-A 3120-F321-P7T1-W01D-5A
3120-F321-P7T1-W01D-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W01D-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W01D-5A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W01D-5A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W01D-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W01D-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W01D-5A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCommon Circuit Protection Mistakes
Standard Package1
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W01D-5A
Related Links3120-F321-P, 3120-F321-P7T1-W01D-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W01D-5A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W01D-5A
FUSE GLASS 10A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SAW RF / IF FILTER 374 MHZ datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC RESET WATCHDOG TIMER 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
2500UF 350V 76X143 85C ST datasheet.pdf