E-T-A 3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
3120-F321-P7T1-W09L-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F321-P7T1-W09L-2.5A.pdf
Availability of 3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
QUANTITY
3120-F321-P7T1-W09L-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
Internal Part NumberEIS-3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3120-F
Breaker TypeThermal
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
Related Links3120-F321-P7, 3120-F321-P7T1-W09L-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F321-P7T1-W09L-2.5A Details Description
Related parts for 3120-F321-P7T1-W09L-2.5A
CAP CER 0.33UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX FET 4B 1OF2 16TSSOP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 14-SOP datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 300MA 30V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
NON INSULATED HIGHLAND BLOCK FOR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf