E-T-A 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A.pdf
Availability of 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
QUANTITY
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Internal Part NumberEIS-3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles2
Actuator TypePushbutton
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
Related Links3120-F32G-P, 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F32G-P7T1-D12Y-5A Details Description
Related parts for 3120-F32G-P7T1-D12Y-5A
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 95DEG 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PLUG-INTOP ROTARY SPDT datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf