E-T-A 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
3130-F130-P7T1-W02Q-10A picture photo
Mfg. Part Number
3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
3130-F130-P7T1-W02Q-10A.pdf
Availability of 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
QUANTITY
3130-F130-P7T1-W02Q-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Internal Part NumberEIS-3130-F130-P7T1-W02Q-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3130-F
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles3
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3130-F130-P7T1-W02Q-10A
Related Links3130-F130-P, 3130-F130-P7T1-W02Q-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3130-F130-P7T1-W02Q-10A Details Description
Related parts for 3130-F130-P7T1-W02Q-10A
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
MOUNTER POLY FOR AT4140 JB SER datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 14-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC BATT CHARGER LI-ION 10MSOP datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
IC COMPARATOR datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
6.3 SRS F-SPRING LIF RECEPTACLE datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH 7CH 0.5A 16PSOP datasheet.pdf