E-T-A 3131-AF1HT-000000-000-20A
3131-AF1HT-000000-000-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-AF1HT-000000-000-20A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 32VDC
Datasheet Download
3131-AF1HT-000000-000-20A.pdf
Availability of 3131-AF1HT-000000-000-20A
QUANTITY
3131-AF1HT-000000-000-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-AF1HT-000000-000-20A
Internal Part NumberEIS-3131-AF1HT-000000-000-20A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3131
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC32V
Number of Poles1
Actuator TypeNot Included
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-AF1HT-000000-000-20A
Related Links3131-AF1HT-0, 3131-AF1HT-000000-000-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-AF1HT-000000-000-20A Details Description
Related parts for 3131-AF1HT-000000-000-20A
IC REG LDO 2.5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A TO263-3 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE LF datasheet.pdf
RES 680 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 6.65 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SATA-II CABLE 7PIN 7PIN 36" datasheet.pdf