E-T-A 3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A picture photo
Mfg. Part Number
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Brief Description
CIRCUIT BREAKER THRM 20A 32VDC
Datasheet Download
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A.pdf
Availability of 3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
QUANTITY
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Internal Part NumberEIS-3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Breaker TypeThermal
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
IlluminationBlue
Illumination Voltage (Nominal)10V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
Related Links3131-BF1NQ-0, 3131-BF1NQ-000000-2T2-20A Datasheet, E-T-A Distributor
3131-BF1NQ-000000-2T2-20A Details Description
Related parts for 3131-BF1NQ-000000-2T2-20A
IC SWITCH RF N-CH 25V 10MA SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 22POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 20K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 0.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.17A datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf