Bourns Inc. 3214W-1-223E
3214W-1-223E picture photo
Mfg. Part Number
3214W-1-223E
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214W-1-223E.pdf
Availability of 3214W-1-223E
QUANTITY
3214W-1-223E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214W-1-223E
Internal Part NumberEIS-3214W-1-223E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214W-1-223E
Related Links3214W-, 3214W-1-223E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214W-1-223E Details Description
Related parts for 3214W-1-223E
CAP FILM 680PF 2% 16VDC 0603 datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-15V 25V 80W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
POUCH FOR TOOLS datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3" CLEAR 2X6" datasheet.pdf