Bourns Inc. 3214X-2-102E
3214X-2-102E picture photo
Mfg. Part Number
3214X-2-102E
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3214X-2-102E.pdf
Availability of 3214X-2-102E
QUANTITY
3214X-2-102E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3214X-2-102E
Internal Part NumberEIS-3214X-2-102E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3214X-2-102E
Related Links3214X-, 3214X-2-102E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3214X-2-102E Details Description
Related parts for 3214X-2-102E
IDC CABLE-AKP20A/ AE20G / AKP20A datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
IC D/A CONV 16BIT MLTPLYNG16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 115V datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 13POS 1MM PCB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE FOR 280W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 35POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf