EPCOS (TDK) B32652A4224J189
B32652A4224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4224J189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A4224J189.pdf
Availability of B32652A4224J189
QUANTITY
B32652A4224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4224J189
Internal Part NumberEIS-B32652A4224J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4224J189
Related LinksB32652A, B32652A4224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4224J189 Details Description
Related parts for B32652A4224J189
PS DC IN, QUAD OUT 5,12,-12,24V datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 600 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC USB SWITCH TDFN datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf