Bourns Inc. 3223W-1-201E
3223W-1-201E picture photo
Mfg. Part Number
3223W-1-201E
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223W-1-201E.pdf
Availability of 3223W-1-201E
QUANTITY
3223W-1-201E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223W-1-201E
Internal Part NumberEIS-3223W-1-201E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3223 Model Epoxy Color June/2007
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package500
SeriesTrimpot® 3223 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.164" H (3.90mm x 3.18mm x 4.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223W-1-201E
Related Links3223W-, 3223W-1-201E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223W-1-201E Details Description
Related parts for 3223W-1-201E
IC MCU 8BIT 4KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 36.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER INT 8051GB DIP40/PLCC68 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 24TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf