Bourns Inc. 3223W-1-205E
3223W-1-205E picture photo
Mfg. Part Number
3223W-1-205E
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3223W-1-205E.pdf
Availability of 3223W-1-205E
QUANTITY
3223W-1-205E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3223W-1-205E
Internal Part NumberEIS-3223W-1-205E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification3223 Model Epoxy Color June/2007
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package500
SeriesTrimpot® 3223 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.154" x 0.125" Face x 0.164" H (3.90mm x 3.18mm x 4.16mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3223W-1-205E
Related Links3223W-, 3223W-1-205E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3223W-1-205E Details Description
Related parts for 3223W-1-205E
RELAY SOCKET PC MNT FOR G6D-ASI datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.5MHZ 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK GEN LVCMOS/LVTTL 48-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS DL VERT .100 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf