ASSMANN WSW Components A-TB500-TP17
A-TB500-TP17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB500-TP17
Datasheet Download
A-TB500-TP17.pdf
Availability of A-TB500-TP17
QUANTITY
A-TB500-TP17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB500-TP17
Internal Part NumberEIS-A-TB500-TP17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB500-TP17
Related LinksA-TB50, A-TB500-TP17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB500-TP17 Details Description
Related parts for A-TB500-TP17
Connector Header 60 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SNAP LOCK PIN 0.290" NYLON NRTL datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED AMST-UWBH COOL WHITE 4SMD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DISPLAY 0.2" 2DIGIT ORN CA SMD datasheet.pdf