Bourns Inc. 3252L-1-504MLF
3252L-1-504MLF picture photo
Mfg. Part Number
3252L-1-504MLF
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 3/4W LEADS
Datasheet Download
3252L-1-504MLF.pdf
Availability of 3252L-1-504MLF
QUANTITY
3252L-1-504MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252L-1-504MLF
Internal Part NumberEIS-3252L-1-504MLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount, Wire Leads
Termination StyleWire Leads
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.187" Face x 0.500" H (12.70mm x 4.75mm x 12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252L-1-504MLF
Related Links3252L-1, 3252L-1-504MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252L-1-504MLF Details Description
Related parts for 3252L-1-504MLF
IC MULTIPLEXER 8X1 16CDIP datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 32-QFN datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 108-132V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THYRISTOR 60A 8-SO datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS 1.00MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 700mA (Switch) Backlight TSOT-23-6 datasheet.pdf
CABLE 7POS .100 JUMPER 3.5 INCH datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf