Bourns Inc. 3296X-1-223LF
3296X-1-223LF picture photo
Mfg. Part Number
3296X-1-223LF
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296X-1-223LF.pdf
Availability of 3296X-1-223LF
QUANTITY
3296X-1-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296X-1-223LF
Internal Part NumberEIS-3296X-1-223LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.190" Face x 0.395" H (10.03mm x 4.83mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296X-1-223LF
Related Links3296X-, 3296X-1-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296X-1-223LF Details Description
Related parts for 3296X-1-223LF
CONN TERM BLK HEX RL MNT WM YWGN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
SSD EUSB 2 10PIN 2.54MM 64GB SLC datasheet.pdf
HIGH PERFORMANCE BENCH DMM ASSY datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER EMEA/APAC WR44 datasheet.pdf
47UF 450V 18X35MM 105C 4000H datasheet.pdf