E-T-A 3300-IG8-K20-10A
3300-IG8-K20-10A picture photo
Mfg. Part Number
3300-IG8-K20-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3300-IG8-K20-10A.pdf
Availability of 3300-IG8-K20-10A
QUANTITY
3300-IG8-K20-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3300-IG8-K20-10A
Internal Part NumberEIS-3300-IG8-K20-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3300
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC65V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3300-IG8-K20-10A
Related Links3300-IG8, 3300-IG8-K20-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3300-IG8-K20-10A Details Description
Related parts for 3300-IG8-K20-10A
MOSFET P-CH 60V 3A SSOT-6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28DIP datasheet.pdf
CABLE TIE GUN ADJ HI TENS SLT datasheet.pdf
CONN CIC TOP 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
VARISTOR 612V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
WASHER NON-TURN 15090R datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 500MA OUT SMD datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 8 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf