Vishay/Dale RLR05C5R23FSRSL
RLR05C5R23FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C5R23FSRSL
Brief Description
RES 5.23 OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C5R23FSRSL.pdf
Availability of RLR05C5R23FSRSL
QUANTITY
RLR05C5R23FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C5R23FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C5R23FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/05, RLR05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C5R23FSRSL
Related LinksRLR05C5, RLR05C5R23FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C5R23FSRSL Details Description
Related parts for RLR05C5R23FSRSL
FILTER POWER LINE RFI .250 3A datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 2-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 4A DPAK datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 2.4GHZ SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf