Bourns Inc. 3313J-1-102E
3313J-1-102E picture photo
Mfg. Part Number
3313J-1-102E
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD
Datasheet Download
3313J-1-102E.pdf
Availability of 3313J-1-102E
QUANTITY
3313J-1-102E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3313J-1-102E
Internal Part NumberEIS-3313J-1-102E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.138" x 0.126" Face x 0.087" H (3.50mm x 3.20mm x 2.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3313J-1-102E
Related Links3313J-, 3313J-1-102E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3313J-1-102E Details Description
Related parts for 3313J-1-102E
CONN HEADER 4POS VERT .250 TIN datasheet.pdf
IC TX LVDS COLOR FPD LNK 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST OPENED THREADED datasheet.pdf
CONN SPRING 2POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
AMP DUOPLUG POW CONN .9POS W.PCB datasheet.pdf
LED COB 5.6W 660LM 13.5MM SQ SMD datasheet.pdf
ARINC COAXICON PIN SIZE 1 datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 16 V datasheet.pdf