Bourns Inc. 3314H-1-200
3314H-1-200 picture photo
Mfg. Part Number
3314H-1-200
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3314H-1-200.pdf
Availability of 3314H-1-200
QUANTITY
3314H-1-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314H-1-200
Internal Part NumberEIS-3314H-1-200
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314H-1-200
Related Links3314H, 3314H-1-200 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314H-1-200 Details Description
Related parts for 3314H-1-200
CONN SOCKET PLCC ZIF 84POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 600W datasheet.pdf