Bourns Inc. 3352H-1-104
3352H-1-104 picture photo
Mfg. Part Number
3352H-1-104
Brief Description
POT 100K OHM THUMBWHEEL CERM ST
Datasheet Download
3352H-1-104.pdf
Availability of 3352H-1-104
QUANTITY
3352H-1-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3352H-1-104
Internal Part NumberEIS-3352H-1-104
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3352H-1-104
Related Links3352H, 3352H-1-104 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3352H-1-104 Details Description
Related parts for 3352H-1-104
DIODE SCHOTTKY 25V 10A D2PAK datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 118 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG DRIVER 14BIT SSTL 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GR SN/PB datasheet.pdf
CONN HDR 12POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf