Bourns Inc. 3352H-1-201LF
3352H-1-201LF picture photo
Mfg. Part Number
3352H-1-201LF
Brief Description
POT 200 OHM THUMBWHEEL CERM ST
Datasheet Download
3352H-1-201LF.pdf
Availability of 3352H-1-201LF
QUANTITY
3352H-1-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3352H-1-201LF
Internal Part NumberEIS-3352H-1-201LF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3352H-1-201LF
Related Links3352H-, 3352H-1-201LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3352H-1-201LF Details Description
Related parts for 3352H-1-201LF
CAP CER 1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 30.811MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 320MA 480 MOHM datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf