Bourns Inc. 3352W-1-204LF
3352W-1-204LF picture photo
Mfg. Part Number
3352W-1-204LF
Manufacturer
Product Category
Thumbwheel Potentiometers
Brief Description
POT 200K OHM THUMBWHEEL CERM ST
Datasheet Download
3352W-1-204LF.pdf
Availability of 3352W-1-204LF
QUANTITY
3352W-1-204LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3352W-1-204LF
Internal Part NumberEIS-3352W-1-204LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyThumbwheel Potentiometers
SeriesTrimpot® 3352 - Open Frame
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
TerminationPC Pins
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3352W-1-204LF
Related Links3352W-, 3352W-1-204LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3352W-1-204LF Details Description
Related parts for 3352W-1-204LF
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 54POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC HEX BOUNCE ELIMINATOR 16SOIC datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf