Bourns Inc. 3362F-1-104LF
3362F-1-104LF picture photo
Mfg. Part Number
3362F-1-104LF
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362F-1-104LF.pdf
Availability of 3362F-1-104LF
QUANTITY
3362F-1-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362F-1-104LF
Internal Part NumberEIS-3362F-1-104LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.185" H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362F-1-104LF
Related Links3362F-, 3362F-1-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362F-1-104LF Details Description
Related parts for 3362F-1-104LF
RES SMD 5.1M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS R/A PCB PIN SN datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC760LC4B datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf