Bourns Inc. 3386F-1-252LF
3386F-1-252LF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-252LF
Brief Description
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-252LF.pdf
Availability of 3386F-1-252LF
QUANTITY
3386F-1-252LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-252LF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-252LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-252LF
Related Links3386F-, 3386F-1-252LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-252LF Details Description
Related parts for 3386F-1-252LF
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 39V SOT363 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20W D 44TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM2694 datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL W/PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8.8A 8-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 50OHM datasheet.pdf
FUSE 250A 690V AM SIZE 2 datasheet.pdf