Bourns Inc. 3386P-DF6-102
3386P-DF6-102 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-102
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-102.pdf
Availability of 3386P-DF6-102
QUANTITY
3386P-DF6-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-102
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-102
PackagingTube
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-102
Related Links3386P-, 3386P-DF6-102 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-102 Details Description
Related parts for 3386P-DF6-102
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
IND PB ILLUM RECT BLACK GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
BRD BRKOUT USB SPI/FT1248 FT220X datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE SOT23 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
508 TB SP CL 2WIRES 60D datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf