Bourns Inc. 3386P-DF6-504LF
3386P-DF6-504LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-504LF
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-504LF.pdf
Availability of 3386P-DF6-504LF
QUANTITY
3386P-DF6-504LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-504LF
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-504LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-504LF
Related Links3386P-D, 3386P-DF6-504LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-504LF Details Description
Related parts for 3386P-DF6-504LF
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 5W5 M 30A datasheet.pdf