Bourns Inc. 3386W-1-503RLF
3386W-1-503RLF picture photo
Mfg. Part Number
3386W-1-503RLF
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386W-1-503RLF.pdf
Availability of 3386W-1-503RLF
QUANTITY
3386W-1-503RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386W-1-503RLF
Internal Part NumberEIS-3386W-1-503RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTrimpot® 3386 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386W-1-503RLF
Related Links3386W-1, 3386W-1-503RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386W-1-503RLF Details Description
Related parts for 3386W-1-503RLF
IC LINE DRIVE CBLE 5V 20LFCSP TR datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 4000UF 250V SCREW datasheet.pdf
SLD 5.08V/06/90 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
POT 750 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf