3M 34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
34.9MM-12.7MM-25-5590H-05 picture photo
Mfg. Part Number
34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
34.9MM X 12.7MM 1=25/PK
Datasheet Download
34.9MM-12.7MM-25-5590H-05.pdf
Availability of 34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
QUANTITY
34.9MM-12.7MM-25-5590H-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of 34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
Internal Part NumberEIS-34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series5590H
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline12.70mm x 35.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialAcrylic Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity0.46°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
Related Links34.9MM-12.7M, 34.9MM-12.7MM-25-5590H-05 Datasheet, 3M Distributor
34.9MM-12.7MM-25-5590H-05 Details Description
Related parts for 34.9MM-12.7MM-25-5590H-05
CONN SPRING 52POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.4A USP6C datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 40POS datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf