Honeywell Sensing and Productivity Solutions 3450G06110001
3450G06110001 picture photo
Mfg. Part Number
3450G06110001
Manufacturer
Product Category
Temperature Regulators
Brief Description
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT
Datasheet Download
3450G06110001.pdf
Availability of 3450G06110001
QUANTITY
3450G06110001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3450G06110001
Internal Part NumberEIS-3450G06110001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Sensors, Transducers
FamilyTemperature Regulators (Mechanical)
Series-
Circuit-
Switching Temperature-
Reset Temperature-
Current Rating - AC-
Current Rating - DC-
Tolerance-
Switching Cycles-
Termination Style-
Mounting Type-
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3450G06110001
3450G06110001 Details Description
Related parts for 3450G06110001
RES SMD 76.9 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-15V OUT 1W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 255K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RS PLC GE 9030 DI/O 8PT +BUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf