Grayhill, Inc. 34A3P33B1M1QT
34A3P33B1M1QT picture photo
Mfg. Part Number
34A3P33B1M1QT
Manufacturer
Product Category
Toggle Switches
Brief Description
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 125V
Datasheet Download
34A3P33B1M1QT.pdf
Availability of 34A3P33B1M1QT
QUANTITY
34A3P33B1M1QT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34A3P33B1M1QT
Internal Part NumberEIS-34A3P33B1M1QT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
Standard Package1
Category Switches
FamilyToggle Switches
Series34A
PackagingBulk
Circuit3PDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC28V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length13.97mm
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout DimensionsCircular - 6.35mm Dia
Bushing Thread1/4-40
Ingress Protection-
Features-
Actuator MaterialBrass, Chrome Plated
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34A3P33B1M1QT
Related Links34A3P3, 34A3P33B1M1QT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34A3P33B1M1QT Details Description
Related parts for 34A3P33B1M1QT
IC OPAMP CFA 1.4GHZ SC70-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 550MA 480 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
V BASIC SW HDW PACKET RIVET datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf