Vishay/Dale RLR05C3902GPBSL
RLR05C3902GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3902GPBSL
Brief Description
RES 39K OHM 2% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3902GPBSL.pdf
Availability of RLR05C3902GPBSL
QUANTITY
RLR05C3902GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3902GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR05C3902GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3902GPBSL
Related LinksRLR05C3, RLR05C3902GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3902GPBSL Details Description
Related parts for RLR05C3902GPBSL
BOX ABS BLACK 6.35"L X 3.78"W datasheet.pdf
RES SMD 17.8 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 6P-6P F-M PNL MNT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 68M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 480MA 380 MOHM datasheet.pdf