Vishay Semiconductor/Diodes Division TZMC13-M-18
TZMC13-M-18 picture photo
Mfg. Part Number
TZMC13-M-18
Brief Description
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80
Datasheet Download
TZMC13-M-18.pdf
Availability of TZMC13-M-18
QUANTITY
TZMC13-M-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of TZMC13-M-18
Internal Part NumberEIS-TZMC13-M-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)26 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 10V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TZMC13-M-18
Related LinksTZMC1, TZMC13-M-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
TZMC13-M-18 Details Description
Related parts for TZMC13-M-18
FUSE HLDR BLADE 125V 20A PNL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC FPGA 189 I/O 240QFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V D2PAK datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 22POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
CONN HEADER 4PR 8COL VERT datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 600MA 550 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf