TE Connectivity AMP Connectors 352247KFT
352247KFT picture photo
Mfg. Part Number
352247KFT
Brief Description
RES SMD 47K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
352247KFT.pdf
Availability of 352247KFT
QUANTITY
352247KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 352247KFT
Internal Part NumberEIS-352247KFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Series3522, CGS
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)352247KFT
Related Links3522, 352247KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
352247KFT Details Description
Related parts for 352247KFT
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14SO datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf