TE Connectivity AMP Connectors 3522910KFT
3522910KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522910KFT
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522910KFT.pdf
Availability of 3522910KFT
QUANTITY
3522910KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522910KFT
Internal Part NumberEIS-3522910KFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.043" (1.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522910KFT
Related Links35229, 3522910KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522910KFT Details Description
Related parts for 3522910KFT
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.24A Lighting eSIP-7C datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6.8A 12 MOHM TH datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 10MM datasheet.pdf