Vishay/Dale RN65D6203FB14
RN65D6203FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D6203FB14
Brief Description
RES 620K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D6203FB14.pdf
Availability of RN65D6203FB14
QUANTITY
RN65D6203FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D6203FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D6203FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D6203FB14
Related LinksRN65D6, RN65D6203FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D6203FB14 Details Description
Related parts for RN65D6203FB14
FIXED IND 47UH 170MA 1.3 OHM SMD datasheet.pdf
RACK STEEL 23.6X23X86.1 BLK datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 1CH W/LNA 20-SSOP datasheet.pdf
CABLE DSUB 50POS ML-ML 2M datasheet.pdf
RES 82 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.27A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
CM-S5PC10, NON CONTACT SWITCH datasheet.pdf
DIODE MODULE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT M12 datasheet.pdf