3M 36.83MM-33.02MM-25-8810
36.83MM-33.02MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
36.83MM-33.02MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
36.83MM X 33.02MM 1=25/PK
Datasheet Download
36.83MM-33.02MM-25-8810.pdf
Availability of 36.83MM-33.02MM-25-8810
QUANTITY
36.83MM-33.02MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 36.83MM-33.02MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-36.83MM-33.02MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline33.02mm x 36.80mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36.83MM-33.02MM-25-8810
Related Links36.83MM-33., 36.83MM-33.02MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
36.83MM-33.02MM-25-8810 Details Description
Related parts for 36.83MM-33.02MM-25-8810
IC D-TYPE LATCH TRI-ST 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
IC 32-BIT BUS SW 2-PORT 80-BQSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf