Vishay/Sprague 36D343G015BB2B
36D343G015BB2B picture photo
Mfg. Part Number
36D343G015BB2B
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
34000UF 15V 51X79 85C ST
Datasheet Download
36D343G015BB2B.pdf
Availability of 36D343G015BB2B
QUANTITY
36D343G015BB2B Order Process
Ship out your order
Specifications of 36D343G015BB2B
Internal Part NumberEIS-36D343G015BB2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package49
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36D343G015BB2B
Related Links36D343G, 36D343G015BB2B Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36D343G015BB2B Details Description
Related parts for 36D343G015BB2B
CONN SOCKET 24-28AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL LC2MOS 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 100MM-2M CONN datasheet.pdf
OSC XO 12.123MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf