Vishay/Sprague 36DX403G050CF2A
36DX403G050CF2A picture photo
Mfg. Part Number
36DX403G050CF2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
40000UF 50V 64X143 85C ST
Datasheet Download
36DX403G050CF2A.pdf
Availability of 36DX403G050CF2A
QUANTITY
36DX403G050CF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DX403G050CF2A
Internal Part NumberEIS-36DX403G050CF2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package36
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DX403G050CF2A
Related Links36DX403, 36DX403G050CF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DX403G050CF2A Details Description
Related parts for 36DX403G050CF2A
IC AMP 6CH CLASS D DGTL datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK 821-902MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.5A SYNC 6WLCSP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
100955LF PACKAGED ANTENNA TAPE + datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LTM4633 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FL SWITCH 3005T datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf