Vishay/Sprague 36DY104F060DF2A
36DY104F060DF2A picture photo
Mfg. Part Number
36DY104F060DF2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100000UF 60V 76X143 85C ST
Datasheet Download
36DY104F060DF2A.pdf
Availability of 36DY104F060DF2A
QUANTITY
36DY104F060DF2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36DY104F060DF2A
Internal Part NumberEIS-36DY104F060DF2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36DY104F060DF2A
Related Links36DY104, 36DY104F060DF2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36DY104F060DF2A Details Description
Related parts for 36DY104F060DF2A
OSC VCXO 12.288MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN AUDIO JACK 3.5MM STEREO datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 10A .187QC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 43 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 277VAC 80VDC datasheet.pdf