3M 37.75MM-22.2MM-25-8810
37.75MM-22.2MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
37.75MM-22.2MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
37.75MM X 22.2MM 1=25/PK
Datasheet Download
37.75MM-22.2MM-25-8810.pdf
Availability of 37.75MM-22.2MM-25-8810
QUANTITY
37.75MM-22.2MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 37.75MM-22.2MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-37.75MM-22.2MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline22.20mm x 37.75mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)37.75MM-22.2MM-25-8810
Related Links37.75MM-22., 37.75MM-22.2MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
37.75MM-22.2MM-25-8810 Details Description
Related parts for 37.75MM-22.2MM-25-8810
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32SOIC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 10POS datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf