3M 38.1MM-34.93MM-25-8815
38.1MM-34.93MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
38.1MM-34.93MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.1MM X 34.93MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.1MM-34.93MM-25-8815.pdf
Availability of 38.1MM-34.93MM-25-8815
QUANTITY
38.1MM-34.93MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.1MM-34.93MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-38.1MM-34.93MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline35.00mm x 38.10mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.1MM-34.93MM-25-8815
Related Links38.1MM-34.9, 38.1MM-34.93MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
38.1MM-34.93MM-25-8815 Details Description
Related parts for 38.1MM-34.93MM-25-8815
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN MALE M12 5POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.36K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
1 NPT LOCKNUT FOR 5308 903 FITTI datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 5% 1000VDC datasheet.pdf