Cornell Dubilier Electronics 381LQ681M315K452
381LQ681M315K452 picture photo
Mfg. Part Number
381LQ681M315K452
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 315V SNAP
Datasheet Download
381LQ681M315K452.pdf
Availability of 381LQ681M315K452
QUANTITY
381LQ681M315K452 Order Process
Ship out your order
Specifications of 381LQ681M315K452
Internal Part NumberEIS-381LQ681M315K452
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating315V
ESR (Equivalent Series Resistance)244 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current1.7A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)381LQ681M315K452
Related Links381LQ681, 381LQ681M315K452 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
381LQ681M315K452 Details Description
Related parts for 381LQ681M315K452
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-400S datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 3-36V 350MA datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1V 40W OUT T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
52J3 ACT SW-83118-19-20 R=24 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf