Cornell Dubilier Electronics 383LX223M100B102VS
383LX223M100B102VS picture photo
Mfg. Part Number
383LX223M100B102VS
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SNAP
Datasheet Download
383LX223M100B102VS.pdf
Availability of 383LX223M100B102VS
QUANTITY
383LX223M100B102VS Order Process
Ship out your order
Specifications of 383LX223M100B102VS
Internal Part NumberEIS-383LX223M100B102VS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductType 381LX383LX Aluminum Capacitors
Standard Package42
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)15 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current9.32A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension1.969" Dia (50.00mm)
Height - Seated (Max)4.213" (107.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 5 Lead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)383LX223M100B102VS
Related Links383LX223M, 383LX223M100B102VS Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
383LX223M100B102VS Details Description
Related parts for 383LX223M100B102VS
IC CPU SUPRV 8K EE RST LO 8DIP datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A SOT23F-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
36-75VDC INPUT 48VDC/450W OUTPUT datasheet.pdf
NETWORK SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf