Preci-Dip 399-V3-142-10-009101
399-V3-142-10-009101 picture photo
Mfg. Part Number
399-V3-142-10-009101
Brief Description
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
399-V3-142-10-009101.pdf
Availability of 399-V3-142-10-009101
QUANTITY
399-V3-142-10-009101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 399-V3-142-10-009101
Internal Part NumberEIS-399-V3-142-10-009101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions42
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)399-V3-142-10-009101
Related Links399-V3-142, 399-V3-142-10-009101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
399-V3-142-10-009101 Details Description
Related parts for 399-V3-142-10-009101
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 3POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/16"-6" BLACK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 56MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 13/16" 11.13" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SCR 400V 1900A B-PUK datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf